Tradiční účastníci našich výletov

Na tomto mieste je zoznam obvyklých účastníkov našich výletov spolu s ich obrázkom a charakteristikou. Sú tu tí, ktorí boli na minimálne dvoch veľkých výletoch.
Úplne prvé výlety sme absolvovali ešte s Marekovým a Matúšovým otcom. Následne tvorili jadro výletov Slivo, Tibor, Matúš a Marek a aj Peter Matuška. Náš kolektív sa rýchlo a potešiteľne rozrástol o nových členov, najmä o Matúšových bývalých spolužiakov.Tibor

Tibor Duda     
Je z nás najvyšší a má najľahší bicykel s najdrahšou výbavou. Najradšej má úzke a kľukaté cestičky, ktoré oproti tým veľkým nie sú tak frekventované. S heslom "veď sme na dovolenke" vychutnáva stanovačku. Rád sa stravuje v reštauráciách a do kopcov šlape šetrne.
So Slivom sú veľkí kamaráti, no na rozdiel od neho, on ešte kvôli kamarátke výlety nevynecháva.
Tibor (1980) študuje elektorotechniku. Okrem toho rád píše eseje po anglicky :-)

duda1/zavinac/stonline.sk


Mato

Matúš Laco     
Je síce z nás najmladší (1981), no je skalný účastník výletov a na únavu nôh si nikdy neťažká. Na svojom rozhrkanom osemročnom favorite jazdí dobre a spoľahlivo. Pre veľké vystrájanie nemá pochopenie a je radšej, keď veci prebiehajú pokojne. Maťo príliš veľa toho nenahovorí a niekedy si počas výletov kreslí. Viacero ďalších účastníkov pochádza z radu jeho bývalých spolužiakov z gymnázia (Bilíková).
Po roku na informatike vo Viedni a roku na fei ide na medzinárodné vzťahy na eu.

matus/zavinac/mlaco.sk


Marek

Marek Laco     
Obľubuje cykloturistické výlety, najmä dlhé a pri ktorých sa prekonávajú veľké vzdialenosti. Rád spoznáva nové a pekné oblasti a často sa podiela na plánovaní výletov. V poslednom čase jazdí trochu opatrnejšie, kvôli bolestiam v kolenách. Prestávky často využíva na príjem potravy a celkovo je priateľ dobrého jedla.
S Matúšom si kúpil nový stan, s dvoma vchodmi (!), ktorému sa veľmi teší.
(1980), študent hospodárskej informatiky na EU.

mlaco/zavinac/mlaco.sk


Pato

Patrik Pajan      paťo
Jazdí na trekingovom bicykli, na ktorom podáva obdivuhodné výkony. Keď sa rozbehne, tak máme za ním čo robiť aj na ľachkých bicykloch! Patrí k tým, ktorých netreba prehovárať, aby sme šli ďalej, rýchlejšie alebo vyššie. Pohráva sa s rekordmi.
Na kempy a stravovacie zariadenia je nenáročný a vždy nosí so sebou gitaru (jeho obrázok pod myšou). Z nás všetkých vie najlepšie spievať. (jediný vie spievať :-)
Paťo (1981) študuje na lekárskej fakulte. Cez leto 2000 šiel bicyklom do Ríma.

patulinko/zavinac/zoznam.sk


Miso

Mišo Krmenčík      compy
Mišo je naším nutričným radcom. Tento titul si zaslúžil ako naozaj veľký vyznávač dobrého jedla, o ktorom vie dlho a s poéziou v hlase hovoriť. Keď je hladný, nespomínajte mu palacinky.
Šlape dobre a vytrvalo, no až taký fanatik, ako je napríkad Paťo, nie je. So svojim značkovým trekingovým bicyklom zaobchádza šetrne. Vie sa dobre lyžovať.
(1981), chodí na fpm, ekonomická univerzita.

krmencik/zavinac/hotmail.com


Iva

Ivana Lacková      iva
Na jednom výlete (slov99) sme raz toho mali už dosť za sebou, no chceli sme ostatných presvedčiť, že je vhodné ísť ešte ďalej. Vtedy vyslovila svoj pamätný výrok: "Ja tam prídem aj keby som mala ísť štvornožky!"
Iva ťahá možno trochu pomalšie, no až ukážkovo odhodlane. Veľmi radá má zmrzlinu. (1981), spolu s Beou študuje vo Viedni medicínu, takže o ošetrovanie máme na výletoch dobre postarané. Býva v Novom Meste nad Váhom.

ilackova/zavinac/yahoo.com


Bea

Beáta Šimová      bea
Bea má rada bicyklovanie a ťahá veľmi dobre. A tiež dosť veľa hovorí, šteboce jej to jedna radosť. Má dobrú náladu a stále je vysmiata.
Veríme, že menšia nepríjemnosť, ktorá sa jej stala na výlete Akcia Východ, po zrážke s ďalšou účastníčkou výletu ju neodradí, ale naopak posilní jej odhodlanie na ďalšie výlety.
(1981), chodí na medicínu do Viedne, spolu s Ivanou.

beasimova/zavinac/yahoo.com


Vlado

Vlado Zuberec     
Vlado, zahraničný spravodaj, je známy svojím vegetariánstvom. Stále sa pozeráme, čo za výmysel určený k priamej, resp. nepriamej komzumácii zas vytiahne zo svojej potravinovej bicyklovej tašky. Niektorí mu preto vravia Šroťák. Jeho strava je naozaj pestrá a niektoré jej súčasti sú inšpirujúce aj pre ostatných, tradične sa stravujúcich. Často hovorí o všeliakých energiách, taozime, budhizme a kope iných izmov a stavov mysle a relaxáciách a meditáciách a podobných zvláštnych a zaujímavých veciach. Je členom debatérskej ligy, zaujíma sa o zahraničnú politiku.    (daj myš na jeho meno:)
Vlado (1980) študuje teritoriálne štúdie v Prahe. Býva v Bratislave.

vladoz/zavinac/hotmail.com


Helena

Helena Gáliková      hela
Hela je dobrá cyklistika, veľa vládze, šlape v pohode, no keď je už naozaj unavená, tak to stojí za to! Únavu ventiluje kecaním dvenatri. Pri nej je o zábavu vždy postarané, hlavne kvôli jej spontánnosti a uvoľnenosti. Na výlete Dole Váhom, neskoro večer pri ohni, sa Paťo spýtal, akúže ďalšiu pesničku si ešte pri gitare zaspievame. "Pes a mačka, pes a mačka..." To už Paťo skoro neprežil :-)
(1979), chodí na wirtschaftsuniversität vo Viedni. A pozrite si druhý obrázok.

snehula/zavinac/gmx.net


Lukáš

Lukáš Kicko     
U Lukáša sa v posledných rokoch prebudil záujem o cykloturistiku, a dnes si už veselo behá po celom Slovensku, ba aj po okolitých štátoch. Výlety obohacuje jeho humor a znalosť mnohých vecí. Jeho záujmy sú rôznorodé, ťažko to narýchlo zhrnúť, zaujíma sa o politiku a médiá, počítače, históriu, na futbale je dobrý brankár...
Lukáš je ročník 1980, študuje na národohospodárskej fakulte EU.

lukas/zavinac/kamnapivo.sk


Ondro

Andrej Liptaj      ondro
Ondro výlety vždy s niečim kombinuje, buď sa neskôr pripojí k výletu, alebo skôr odpojí a ide vlastnou cestou, sám po Slovensku. Pár výletov absolvoval s Lukášom a prípadne inými ľudmi, mimo našej skupiny. Obľubuje radšej tradičné turistické stravovanie, namiesto pohostinstiev.
Ondro (1980) študuje dve školy. Matematicko-fyzikálnu fakultu a diaľkovo fakultu hospodárskej informatiky na EU.

8liptaj/zavinac/pascal.fmph.uniba.sk


Slivo

Adrián Sivák      slivo
Slivo je z nás najstarší, no duchom večne mladý človek. Svojim humorom sa stará počas výletov o srandovnú atmosféru. Cykloturistické výlety má rád, no dlhé odlúčenie od frajerky mu ani trochu neprospieva. Na gulášovom výlete robieva šéfkuchára a ide mu to veľmi dobre. Na kuchtenie má vlastný recept.
Slivo (1977) sa venuje aj skladaniu počítačov. Ukončil strojarinu a teraz už pracuje. Dúfame, že sa ešte nejakého spoločného výletu záčastní.

adrians/zavinac/atlas.sk


Elvo

Peter Matuška      elvo
Jedinec diskutabilných morálnych a ľudských kvalít. Je známy žalostným stavom svojho bicykla, má ohromne často poruchy, vždy mu niečo odpadáva. Má šťastie na kolízne situácie. Nič mu ale nebráni permanentne sa tváriť, že je všetko v najlepšom poriadku.
Fyzicky je na tom celkom dobre, na únavu si nesťažuje a šlape dobre. Jeho účasť na výletoch má jeden mimoriadny význam. Peťo má ohromný talent (vhodnú dávku drzosti a sebavedomia) zjednávať ceny kempov smerom dole. Darí sa mu to prakticky stále. Málokedy platíme plnú výšku a v Čechách to ide ešte lepšie.
(1979), chodí do práce a posledné dva roky už na výlete nebol.

matuska/zavinac/peal.sk


Otec

Jozef Laco     
Marekov a Matúšov otec. Stál pri zrode našich cykloturistických záujmov. Naše prvé výlety sme absolvovali s ním - Výlet do Švajčiarska 1996 a Výlet do Benátok 1997. Na svojom ťažkom a nabalenom bicykli si ide svojim tempom, ale stále a vytrvalo. Takže ani prekonávanie veľkých vzdialenosí mu nerobí problém.
Jazdí na starom bicykli menom Ukrajina, ktorý si ale zreparoval, vymenil špice, náboje, ráfiky, ložiská, prirobil prehadzovačku a odvtedy naň nedá dopustiť.

jozef.laco/zavinac/philips.com
cykloturistický dorast


Ako poslední sú uvedení naši kamaráti, nádejní adepti - ľudia, ktorým do zaradenia medzi oficiálnych účastníkov chýba ešte absolvovať nejaký ten väčší výlet.
Sú však na dobrej ceste a všetci sa už na nich tešíme na budúcich výletoch

Katka Hrebíčková
Milan Candrák
Myriam Štefcíková
Tamara Kallayová
Zoltán Kállay
Peter Majoroš
Peter Gemeiner
Kristína Aschenbrennerová
Katka Caki Mirka Tamara Zolo Majo Gemo Kika Marek Miko


úvodná stránka
Naše cykloturistické výlety  ·  www.mlaco.sk/bicykel  ·  © Marek Laco 1998-2022  ·  bicykel/zavinac/mlaco.sk

USA 2002