Informácie o týchto stránkach


názov Naše Cykloturistické Výlety
popis zážitky z ciest bicyklom doma i v zahraničí
URL www.mlaco.sk/bicykel
- napokon od roku 2004 prevádzka na vlastnom serveri
- po problémoch servera miesto.sk (hack z 12.3.2001, neobnovenie zmluvy s nextrou od 1.4.) a následnej niekoľkotýždňovej odstávke bola stránka presťahovaná na server spoločnosti pes consulting.
- stránka je umiestnená na free serveri miesto.sk, hlavne z priestorových dôvodov, ale aj kvôli podpore PHP.
- Predtým zvykla byť na školskom serveri Ekonomickej Univerzity v Bratislave, ale časom vyrástla a už sa nezmestila do quoty.
pripomienky a ohlasy Kniha návštev
posledná úprava 13.2.2024
Tuesday, 07:39:23
veľkosť okolo 16.9 MB
a z toho je 2524 kb textových súborov (185 súborov), 1059 kb obrázkov (168 súborov),
13105 kb fotografií (580) a k tomu ešte 185 kb zaberá 1 ZIP archívov,
teda spolu je to 16870 kb (934 súborov)
Tento stav stránok je spočítaný k dátumu 21.3.2003
software MS IE 4, 5
Stránky sú úložené v kódovaní Central European (Windows), znaková sada číslo 1250. Stabilne stránky bežia pod Microsoft Internet Explorerom 4 a aj pod verziou 5. Síce má každý z nich svoje problémy, ale dá sa. Veľa, veľmi veľa námahy dala práca, aby to pod Navigatorom aspoň nepadalo. V prípade krajnej núdze však možno bez straty informačnej hodnoty použiť aj NN 4.5. Pri ostatných browseroch je prevádzka teoreticky možná. S obľubou sú využívané technológie CSS a možnosti HTML 4.
Teraz bežíš pod
hardware 800*600
odporúčané je rozlíšenie 800 na 600 bodov.
Pri väčšom rozlíšení odporúčam zväčšiť font o jeden stupeň. Pri menšom počte farieb ako 16bit utrpí kvalita obrázkov.
dátum vzniku november 1998
prvotná verzia uzrela svetlo internetu v novembri 1998, odvtedy stále rastie a rozvýja sa do dnešnej podoby.

1 2 3

dôvod vzniku Prevádzkovaním týchto stránok napĺňam môj sem z "mladých" čias o prezentovaní zážitkov z našich cykloturistických výletov.
Už tradične zaznamenávam veľké výlety. Napíšem wo Worde text, vynechám voľné miesto kam sa nalepia fotografie, stránky potom založím do priehľadnej fólie a nakoniec skončia všetky v karisbloku naveky zdokumentované. Fotky sú pekne pokope a prehľadne na svojom mieste. Po rokoch sa v tejto "fotodokumentícii" pekne listuje a spomíname na zážitky.
Hovorieval som si, že by to bola veru paráda, dať to tak na internet, nech sa o tom ľudia dozvedia. No bolo to ale nereálne, skôr zbožné želanie. Veď o internete som vedel iba toľko, že v internetCafé treba tvrdo platiť...
Neskôr som na škole dostal prístup a aj miesto na serveri. Až teraz som si uvedomil, že je to skutočne možné dostať našu fotodokumentáciu na sieť.
Pričuchol som internetu, začal prelúskavať kód html, dozvedal som sa nové veci a teraz som rád, že sa už o naše zážitky môžem deliť s ostatnými.
vývoj Html kód obyčajne tvorím v programe HomeSite, predtým som používal HotDog. Na bežné úpravy a dopĺňanie dobre slúži obyčajný Notepad. V MS Worde sa píšu výlety, tam využívam jazykovú korektúru i keď ani tá nie je všemohúca, ako sa často dozvedám. Obrázky spracovávam v Adobe Photoshop. Na manipuláciu so súbormi, zipovanie a uploadovanie (ftp) mi slúži Windows Commander.
Doma mám Pentium 133. Fotky obetavo skenuje Slivo, niektoré obrázky pochádzajú z požičaného digitálneho fotoaparátu Philips EPS 80.
autor Marek Laco
mlaco/zavinac/mlaco.sk
Obsah týchto stránok neprešiel žiadnou redakčnou ani jazykovou úpravou. A ja som nikdy v diktátoch na hodinách Sj nevynikal. Preto sorry za tie gramatické chiby a rpeklepy.

Rád zodpoviem akékoľvek vaše zvedavé otázky, s pochopením vypočujem pripomienky a pomôžem i poradím.

baner banner.gif - 10041 Bytes


úvodná stránka
Naše cykloturistické výlety  ·  www.mlaco.sk/bicykel  ·  © Marek Laco 1998-2024  ·  bicykel/zavinac/mlaco.sk

na tomto mieste môže byť aj: VAŠA REKLAMA
Neváhajte!