úvod
 
úvod         zoznam článkov         obrázky         vyhľadávanie         diakritika         o nás    
Amerika
Washington DC
Virginia
Massachusetts
New York City
New York State
Savannah
Odchod
Fakty o výlete

www.kamnapivo.skPrázdniny v USA


Marek a Matúš Opis nášho letného pobytu v Amerike


Ahoj, vitaj na našej stránke!
Voláme sa Marek a Matúš a na týchto stránkach píšeme o našich nezvyčajných letných prázdninách strávených v Spojených štátoch amerických v roku 1998.
Prišli sme sem na pozvanie našich príbuzných bývajúcich v blízkosti mesta Washington DC. No nezostali sme len na tomto jednom mieste, ale pochodili sme značnú časť východného pobrežia.
Amerika na nás silne zapôsobila. Od chvíle, pokým sme prvýkrát v živote nasadli do lietadla, až pokým sme sa vrátili, stretali sme sa s výnimočnými vecami, na ktoré len tak skoro nezabudneme. Náš výlet nám priblížil Ameriku, americký spôsob života, jej ľudí...
Navštívili sme viacero štátov, spoznali veľa významných miest.

Tento neopakovateľný a jedinečný zážitok v nás zanecháva silné spomienky. Neváhali sme preto a výlet zdokumentovali. Písali sme ho tak, ako sme ho v danú dobu prežívali. Medzi text sme na oživenie včlenili príslušné fotografie a ilustračné materiály. Týmto spôsobom sa so zážitkami môžeme podeliť s ostatnými, nechceme, aby ostal len v našich hlavách a postupom rokov pomaly strácal na detailnosti.
Tento cestopis je určený pre našich blízkych, kamarátov a známych a aj pre všetkých, koho zaujme.

Nachádza sa tu celkom rozsiahly archív informácii. Z vecného hľadiska sú zaradené do príslušných článkov a tie sme zoskupili z logického hľadiska do jednotlivých kapitol. Pritom sme sa snažili, aby udalosti nasledovali v čo možno chronologickom slede, takže z postupného čítania článkov vzniká súvislý dej.
Prajeme ti veselé čítanie!

Celú stránku si môžeš objednať na CD a čítať pohodlne off-line.


Na vrchu World Trade Center v New York


                        mlaco.sk/usa98
© Marek & Matúš Laco