začiatok >>


16.9.2002 - 27.9.2002

Oceanside – Los Angeles – San Francisco – Lake Tahoe – Yosemity – Kings Canyon – Sequoia NP – Death Valley – Las Vegas – Zion NP – Bryce Canyon – Grand Canyon – Wupatki NM – Lake Tahoe – Oakland (S.F.) – L.A. – Oceanside.

7000 km

Sunset Crater

František Kaspar, Andrej Balga, Janka Bániová, Marek Laco,
Vlado Trnka, Mirka Štefčíková, Maťa Hoferová


September 2002

Hello, tu je Marek. Porozprávam vám pár slov o našom cestovaní USA, ktoré sa konalo na záver nášho pobytu v Amerike.

Počas 3 pracovných mesiacov som sa čím ďalej, tým viac tešil na cestovanie po Amerike. Opustiť tmavú a studenú kanceláriu a namiesto celodenného sedenia za počítačom behať po krajine a obdivovať tunajšie pozoruhodnosti.
Plánovanie cestovania sa konečne začalo hýbať začiatkom septembra. Cestovanie s Lukášom štartujúce okolo 27.9. bolo už viac-menej dohodnuté vopred. Pôjdeme štyria, spolu s Lukášovými kamarátmi z Denveru – Michalom a Karolínou. Posunúť termín na skoršie z ich strany sa príliš nedá.

Keďže môj posledný pracovný deň bol už piatok 13. septembra (aká že to symbolika), potreboval som nejako vyhútať, čo do 27ho robiť. Bolo treba brať do úvahy aj to, že ubytovanie som mal zabezpečené len do 15.9. a moja domáca, pani Pat, u ktorej som býval na podnájme, už začínala pomaly nervóznieť.
Rozhodol som sa napokon v tomto medzičase cestovať. Bolo tam veľa uvažovania a zvažovania a moje myšlienky sa postupom týždňov kryštalizovali. Cez internet som sa spojil s dvomi ľuďmi, Andrejom a Jankou, bývajúcimi na Lake Tahoe (hranica Kalifornie a Nevady na úrovni San Francisca), ktorí chceli cestovať v tomto istom čase. Pôvodne som uvažoval naplánovať oba výlety tak, aby sa vôbec územne neprekrývali, len časovo – na istom bode by som presadol k druhej výprave.
Napokon to nedopadlo takto idealisticky, ale stále veľmi dobre. Výlety sa trochu prekrývali územne. Predsa len, taký Grand Canyon nechce obísť nikto. Výlety nasledovali časovo tesne za sebou. Škoda len, že som už nemohol doraziť do Denveru skôr a stretnúť napríklad aj Braňa.POKRAČOVANIE  >
USA2002    ·    www.mlaco.sk/usa2002
Informácie