Príspevok

Cyklovýlet Popovice 98
Jaroslav Bíro

1.ETAPA : LUŽIANKY-c.APOLLO 139,20km (11.8.1998)

Štart od Dana-datla okolo 8:00. Jožo to vzdal po 50-tich metroch (asi už včera). Prvá technická prestávka v Hlohovci v trvaní raňajok. Dočerpanie vody - Trstín, Senica a Kúty. Tu sa začali vo väčšom množstve objavovať neskôr veľmi obľúbené útvary v podobe kocky, z ktorých mal najväčšiu radosť Martin. Prekročenie hraníc (SK-CZ) približne okolo 14:00 so zdĺhavou konverzáciou colníkov(CZ sedel si na zvodidle) s nami (SK-nič, možno "Dobrý" ; CZ- Pasy máte?! a Dobrý.). Návšteva mesta Břeclav asi o 15:00, a posedeli sme si trochu pod slnečníkom. Martin si dal vodu z pračky(chcel coca+biele), lebo on vypije všetko a s nami mal preťaženie 5G. Tesne pred Apollom nás zastihol a potom nás už nepustil. S malou techickou prestávkou - odskúšanie stanu záťažou dva, sme to s 25-imi K,G,S vydržali a ešte aj sme sa nadžgali ňadrami. Obsadenie stanu - jeden datel.

2.ETAPA : c.APOLLO-ATC POUŠOV 115,86km (12.8.98)

Zmena Martina na datla a 3 x 15` klobásy. Špeciálne pre nás boli pripravené Lednické okruhy a pre datla kopec do ktorého sa musel prudko rozbehnúť. Potom sme prešli cez Ivaňa a pomotali okolo M.Krumlova. Cez vedro sme išli do rybníka. Navečer zmena trasy, do Poušov zavítali sme. Z Beneluxu blbé reči a niečo opekané išlo. V spoločnej kuchynke sme si ochladili fízi sirup. V jedinej hospode široko-daleko okolo kempu bol velmi prudko disponovaný personál v zostave Jožko, Erika a domáca klobása Hav hav. K 12-tim pardubickým perníkom sme si dali 3 domáce paprikové, ale veľmi dobré Hav hav klobásy(po 25), lebo keď je teplo, tak iné nerobia. Po odchytení 2-och Valašiek z 3-ky sme išli do Hav -hav a dali si 9 P.perníkov zarobených s fízi sirupom (malý pol(1)decový). Datel mal ťažké srdce na J.Haška. Škáročkou v bráne (v stave Hav Hav atmosféry - ŤAŽKO) sme sa dostali do ATC, stanu a 3-ky. Bol tam rumun a dve zintegrované(stále som z toho tatar) a 3xM.H.D.. Rumun zachvílu zo slušnosti odišiel aj s Martinom. Ten čo stále chrápal v stane a na posteli sa tiež po niekoľko hodinovej okupácii odlúčil a nový datel si to tam "odspal" aj odspal na posteli.

3.ETAPA : ATC POUŠOV- ATC HORKA 119,01km (13.8.98)

Prvá vrchárska etapa s maxom 72. Ale povedz úprimne čo si tam s nimi robil. Takto začali na datla dňa, ktorý ešte pred začiatkom etapy musel zvládnuť 40m k svojmu vozidlu, ktoré neparkovalo v garáži. Dá sa táto voda piť? Zlatý Bažant v Červenej Hospode na stene visel. V Okřížkoch mi také čierne okrídlené a nohaté žralo držky na nádraží. Celá etapa išla hore a dole. Pred Bezděkovom nás uchýlila do svojich útrob budova ČSAD, kde si okrem datla ostatní schrupli. Konečne ATC Horka tam nás postretla skupina 15-tich Ferdinandov(mali len 3 kabáty) a jeden Jožko čo išiel sám na biku a nereagoval na dve žlté. Datel zaliezol do budky a konečne sa prospal. Za susedky sme mali dve blbky, ktorým to náležite vysvetlil Tomáš Buchta, kto sú ony.

4.ETAPA : ATC HORKA- VELKÉ POPOVICE 73,03km (14.8.98)

Dobre sme sa zastavili u Mc Bena v Benešove, kde sa datel Dano napráskal "Hermelínovím" hamburgerom (hermelín zožral kontajner), hranolkami, zeleninovým šalátom a multivitamínom a potom sme si dali ešte 2,5 litra najlepšej vody (také niečo ako Dobrá voda). Prvé náznaky, že existujú aj Velké Popovice. Čas 14:13 - prekročenie hraníc okresu Praha-východ. Príchod do V.P. : Martin sedí. Martin nejde do snobskej reštaurácie. Prvé zasadnutie na Ringhofferovej 1(12) "A teď co si dáte? Limonádu?". Ťažko. Ubytovanie vo velmi levnom hoteli "Budete to mýt levný". Druhé zasadnutie na jednotke (9). Prechádzka V.P. (3). Posledné na jednotke, lebo obsluha v ružovom nám prestávala rozumeť a možno aj vidieť(6). Cez deň: To si horší jak Ty. Dneska je 12.12.. Zástupca vedúceho je napitý jak delo. Dopi a ideme ďalej.

5.ETAPA : VELKÉ POPOVICE-SADSKÁ 54,6km (15.8.98)

Oddychový deň bola minuloročná 5. etapa na Zemplíne (15). Neuveritelný deň. Teplota vystúpila až na rekordných 43 stupňov v 10-kovej sústave. Chceli sme si zahrať volejbal, ale s takými hráčmi by sme sa nudili. Datel zavelil za peň ! Dano sa trošku vydrychmal. Potom sa dosť zahmlilo aj jedno tričko poľné sa v tej hmle stratilo. Prvý prišiel sám s tromi hlasmi z poľa. Datel 2 si dal za gambáčik. Ten záver treba nahrať do pamäte.

6.ETAPA : SADSKÁ- ATC EXPRESS 110,8km (16.8.98)

Raňajky, čajík, Datel troj hlasový a hor sa načerpaný na cesty. 56 max. 13:30 mne je ešte dobre (abs-efekt). V Chlumci n.C. sme ho vyrazili jedným plechovým klinom na pumpe. Okolo Perníkov nám stále zakazovali bicykel a my sme nevedeli kudy-kam. Našli sme výbornú cestu cez D. a H. Roveň, ale cesta bola velmi zvláštna asi 6km - také malé hranaté. V motoreste TRUCKER sme si dali 3 4-sto neviem koľko gramové šnúrky pod sklonom 10% s dĺžkou 15-násť. M: Ešte si pôjdem zabehať, keď sa najem. Konečne sme spali v stane -všetci. Rita nesmíš!

7.ETAPA : ATC EXPRESS- PROSTĚJOV 104,33km (17.8.98)

Dali sme si tri čočky a tri "močky". 73 max. Šlapeme až do Prostějova a Láďa nie je u K.Svolinského 9. Preto sme sa išli pozrieť na Zubra, bolo ich tam asi 9. Láďa je už doma i s Leonou(manželkou). Leona : "Láďo, Marťo je tady." Mokráš, to hovado my přejel s byciklem po koberci! Trnkovica, "Z Paríža mám víno, to musíte okoštovat.", Velvet, Zubr, fizi sirup, absint, víno, Dánka a to všetko s Polievkou, Doorsom a Dobrú noc! U Zubra bola žiletka s oranžovo-čiernymi papučkami.

8.ETAPA : PROSTĚJOV- DRIEMOTA 131,43km (18.8.98)

Dnes je utorok 8:30 a sme v obývačke. Láďa odchádza do práce a my po gambáčiku za ním. V práci mu bolo veľmi dobre. Aj nám na bicykli bolo dobre, pretože to pôjde stále po rovine. Hlavne trasa Zdounky- H.ch. Bunč. Urobili sme si malú obchádzku cez kopec zo Slížan do Litenčíc. Z Bunču až na dve krátke 12 to bolo dobré až do U.Hradišťa-Pumpa. Prechod na E50 a smer hranice. Ani neviem, kedy sme prekročili hranice, lebo sme blízko Šurian v Bánove. Je to asi pravda, lebo datel tu má nejaké dve kamošky - také Dominiky. Kopček na Starý Hrozenkov a vyzerá to tu ako v StaromBrne 9.10. Máme už len 25. 3M,ale dali by sme si 3V. Ešte aj tak nám ostali kačky či pětka? Už vidíme hranice. Tomáš Buchta z Novej Vsi si ich nevšíma. My zastavujeme.
"Kde jede ten Váš kamarát, vždyť to je nedovelené překročení hranic!"- "Chcete vidieť pasy?" - "Jen jeďte, nebo spadnete z kola." Príchod do Driemoty a ubytovanie u Milana kofolu stružlikanta. Jaro prvý krát videl jeho manželku. Ideme do Motorestu 6. Velice zaujímavý rozhovor s obsluhou- nepamätám si aký. 22. Vchádzame do iných dverí, "Už nečapujem." Zisťujeme inú cestu. Stretáme dvoch parných Jožkov, ešte majú u nás dve vodky? Nachádzame inú cestu. Drevenná búda 8. Tu Buchtovi nedali vodu z pračky, ale Petrov strik. Konečne! Aj nám ho dali. Boli tam aj dve z Partizánskeho? Datel si schrupol na kanape. Boli tam aj Clubky. Nebolo to až tak zlé, až na to, že z furt po rovine bola vrchárska etapa č.2 s maxom 65. Datel 2 - 20 bodov.

9.ETAPA : DRIETOMA- LUŽIANKY 90,34km (19.8.98)

Posledná etapa a začína nám pršať. Zmena trasy. Ideme na Piešťany. Dnes pijeme samé patoky- Beckov, Moravany, V.Ripňany. Datel 3 tomu zle velí. Ideme príliš rýchlo. Ideme príliš pomaly. Už sme v Uzbéth. Tá agačina je tu cítiť . Bolo tam asi 9 Corgoňov. 15:08 prechod hranicou obce Lužianky. Zastávka na železnici. Osudový Vereš. Zas sme ho postretli ako minulý rok. Koniec tohtoročnej túry u Faca.© 1998 Jaroslav Bíro
apvoda@hotmail.com

Naspäť - Príspevky
toto je príspevok k stránkam:
Naše cykloturistické výlety